XIII Rajd Elektronika – garść informacji

02/12/2018 Newsy 0

Pamiętamy, iż każda drużyna przygotowuje koszulki i proporce wg wskazówek dostępnych już na stronie Rajdu (strona szkoły/Rajd Elektronika). Konkurencje te będą punktowane drużynowo. Przypominam o tematyce Rajdu „Bezpieczni w górach” – warto coś na ten temat poczytać…

Wszyscy zabieramy:

– podbitą legitymację szkolną,
– plecak z pasem biodrowym, torby na ramię – odpadają!
śpiwory (namiotowcy również karimaty i pieniądze na opcję schroniskową w razie złej pogody),
– kurtkę przeciwdeszczową (a kto nie ma takiej pewnej, to pelerynę foliową),
– koszulki na zmianę po przyjściu do schroniska,
– ciepłą odzież np. polar + bluzę/kurtkę (wieczorem może być bardzo zimno).
Zasada ubierania się „na cebulkę”, czyli nie jedna bardzo gruba bluza, ale kilka cieńszych warstw.
– czapki i rękawiczki – koniecznie!
– buty powyżej kostki, z urzeźbioną podeszwą (halówki odpadają), takie, które nie przemokną. Jeśli jest taka obawa, to trzeba je zaimpregnować (spray do impregnacji do kupienia np. w Decathlonie),
– czołówka + zapas baterii,
– kto ma to kijki trekkingowe,
– kto ma to stuptuty,
– klapki do schroniska,
– zapas wody/napojów wg potrzeb,
– termos z gorącą, słodką herbatą,
– leki takie jak przyjmujecie, opiekunowie mogą Wam podać tylko środki opatrunkowe,
– kubek,
– dania do szybkiego przyrządzenia (zalania wrzątkiem),
– kaloryczne przekąski na drogę (batoniki, suszone owoce),
– w schronisku można kupić posiłki, ale są droższe.

Grupa 4 dniowa:

– po wejściu na szlak nie schodzimy już do miejscowości przez wszystkie dni Rajdu, więc trzeba zabrać jedzenie na cały wyjazd, lub pieniądze na zakup w schronisku (na Rysiance i na Hali Miziowej są dobrze zaopatrzone bufety).

W chacie na Zagroniu (pierwszy nocleg) nie ma bufetu, dlatego robicie pulpę – składkowe danie na bazie makaronu, a na śniadanie trzeba zabrać zaopatrzenie.

Grupa 3 dniowa:

– po wejściu na szlak nie schodzimy już do miejscowości przez wszystkie dni Rajdu, więc trzeba zabrać jedzenie na cały wyjazd, lub pieniądze na zakup w schronisku na Rysiance.

W stacji turystycznej Słowianka (pierwszy nocleg) nie ma bufetu, dlatego robicie pulpę – składkowe danie na bazie makaronu, a na śniadanie trzeba zabrać zaopatrzenie.

Grupa 2 dniowa:
– robi zakupy żywnościowe na całość imprezy, po drodze zatrzymacie się w schronisku na Hali Boraczej, a potem już na mecie, jedyne zakupy będą możliwe w schroniskach.

Wszyscy:
Schronisko na Rysiance posiada bufet, gdzie możecie zamawiać sobie we własnym zakresie jedzenie, jednak należy pamiętać, że w schroniskach jest trochę drożej.
Przypominam, że w ramach imprezy macie po przyjściu na metę bigos, a potem kiełbaskę do ogniska. Pozostałe wyżywienie zapewniacie sobie we własnym zakresie.

Poniżej nagrody, o które będziecie walczyć. Powodzenia!